Home
Program dyplomowy Zamki w Polsce
Zamierzenia Bractwa Zamkowego 2024

Zawody Zamkowe 18 maja 2024 r.

Zawody Militarne 10 sierpnia 2024 r.

XVIII Zjazd Kasztelański - Firlej, 13-15 IX 2024


 

 
Uwaga na zamiany w regulaminie Zawodów Zamkowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
poniedziałek, 06 maja 2024 16:42

W regulaminie na rok 2024 pojawiła się nowość - zawody rozegramy na 2 pasmach (3,5 MHz i 7 MHz) w tym samym czasie 2 godzin pracy. Pasmo 7 MHz na ogół otwarte jest na kraj do 18-19 czasu lokalnego, a pasmo 3,5 MHz zaczyna dobrze pracować po 18. Można sobie zaplanować pracę na jednym wybranym pasmie, ale wynik prowadzący na podium wymaga pracy na dwóch.

Reszta zasad nie uległa zmianie. W tym roku zamków za 10p jest dużo, grodów "new one" również pozostało dużo, pogoda sprzyja i może warto popracować w zawodach z terenu -> dwie anteny jednopasmowe z przełącznikiem  albo antena wielopasmowa np. W3DZZ, radio, akumulator i w drogę!

Do usłyszenia  w zawodach

Wojtek sp2alt.

UWAGA: Jest to oczywiste, że można zrobić QSO z tą samą stacją dwa razy, ale na różnych pasmach. Podobna zasada będzie dotyczyć nasłuchowców.

 

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2024 08:10
 
Zawody Zamkowe 2024 - zamki za 10p PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 marca 2024 17:27

Lista zamków za 10p (pokazany kod zamku i rok ostatniej aktywacji).

Zamek Rok Zamek Rok Zamek Rok Zamek Rok Zamek Rok
CAQ01 2019 JAW05 2017 MGO06 2018 MWA05 2019 UNF10 2016
CPB02 2016 JBT04 2017 MGO07 2018 MWA06 2019 UNY02 2019
DJG14 2018 JEL01 2017 MGO08 2018 MWI01 2019 UNY04 2019
DSV03 2019 JEL03 2019 MGO09 2018 PBM02 2019 UOJ02 2019
DZS02 2019 JEL04 2017 MGO10 2018 PIN01 2018 UOP01 2019
DZS09 2019 JEL05 2017 MKM04 2017 PIN02 2018 UOP02 2019
DZS17 2019 JEL06 2017 MKM05 2016 PIN04 2018 UOP03 2019
DZS18 2019 JLJ01 2017 MKM09 2019 PIN05 2018 UOP06 2017
DZT04 2018 JLJ02 2017 MLI01 2019 PIN06 2017 UOP07 2019
FAG02 2017 JOL03 2017 MNS01 2018 PIN07 2019 UOP09 2019
FAG03 2017 JOL06 2017 MNS02 2019 PMO01 2018 WGZ02 2017
FAG04 2017 JOL07 2017 MNS03 2018 PMO02 2018 WJC02 2016
FAG07 2017 LHR01 2019 MNS05 2018 PNA01 2018 WKF01 2018
FAG08 2017 LHR05 2019 MNS06 2018 PNA03 2019 WLS03 2019
FEB01 2019 LLC01 2019 MNS11 2018 PSJ02 2017 WNV01 2018
FEB02 2019 LTL01 2019 MNS12 2019 PSJ03 2016 WNV03 2018
FEB03 2019 LTL02 2019 MNS13 2019 PSW02 2017 WPO01 2017
FEB04 2019 LTL03 2019 MNS14 2018 PZN01 2019 WPO02 2017
FIY03 2017 LTL04 2019 MOW07 2019 PZN02 2016 WPO04 2017
FIY05 2016 LTL07 2019 MTA01 2018 UBQ02 2017 WSI01 2019
FIY06 2017 LZA05 2019 MTA03 2018 UBQ05 2019 WSR01 2018
FMB03 2016 MBO01 2018 MTA04 2018 UBQ06 2019 WWF01 2019
FMB06 2018 MBZ02 2018 MTA05 2018 UBQ07 2019 WWF02 2019
FMB08 2016 MBZ03 2018 MTA06 2018 UBQ08 2017 WWH03 2019
FMB09 2016 MDT01 2018 MTW01 2018 UEY02 2019 WWT01 2018
FUG02 2018 MDT02 2018 MTW02 2018 UGY01 2016 WWT02 2018
FUM04 2015 MGO01 2018 MTW01 2018 UGY02 2016
FYA02 2017 MGO02 2018 MTW02 2018 UGY03 2017
GGC02 2019 MGO03 2018 MWA01 2019 UGY05 2019
GGC04 2019 MGO04 2018 MWA02 2019 UGY08 2019
GZC02 2019 MGO05 2018 MWA04 2019 UNF09 2018
 
Zjazd Kasztelański 2024 - komunikat nr 1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SQ8JCB   
środa, 21 lutego 2024 19:01

Tegoroczny XVIII Zjazd Kasztelański odbędzie się w dniach 13 – 15 września  w Hotelu Imperium w miejscowości Firlej.
Więcej o miejscu spotkania można dowiedzieć się na stronie https://www.google.pl/maps/place/Imperium+-+Hotel+Restauracja/

Program spotkania niezmienny od wielu lat czyli,  w piątek ognisko/grill, sobota podsumowanie zawodów i wieczerza kasztelańska, niedziela po śniadaniu wyjazd do domu.
Noclegi (wszystkie pokoje z łazienkami i śniadaniem w cenie pokoju):
- pokój 1os 120zł/doba
- pokój 2os. 200zł/doba
- pokój 3 os 270zł/doba
- pokój 4os 300zł/doba

Do dyspozycji są pokoje hotelowe znajdujące się w budynku głównym lub  w pawilonie, gdzie każdy pokój ma oddzielne wejście prosto z dziedzińca. Pokoje w pawilonie szczególnie polecamy dla osób, które przyjadą z pieskami. Opłata za psa 30 zł.
Ognisko / grill – prowiant we własnym zakresie.
Biesiada: 140 zł/osobę – trzy dania gorące, 6 przystawek, napoje zimne, kawa, herbata.
W Firleju znajduje się Biedronka, Stokrotka, Delikatesy Centrum – jest gdzie zrobić zakupy.

Rezerwacji dokonujemy we własnym zakresie, osoba kontaktowa Pani Iwona Romanowska             
Tel. 603 374 108. Przy rezerwacji prosimy użyć hasła „Zjazd Zamkowy”.

Informację o dokonanej rezerwacji prosimy przesłać również mailowo do organizatorów:
Napisz do: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Napisz do: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na powyższe maile można również kierować wszelkie zapytania dotyczące Zjazdu.

 
Nowe obiekty w praogramie Twierdze i Forty PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
sobota, 17 lutego 2024 19:04

W programie dyplomowym Twierdze i Forty zostały dopisane nowe obiekty:

TFB11 - TFB17, TFK41 i 42, TFO08, TFR68 i 69 orazTFS02.

Dwa z nich zostaną aktywowane w dniu jutrzejszym (18.20.2024) przez Marka SQ5GLB.

Zachęcamy do zdobywania dyplomu.

 
Współzawodnictwo roczne 2023 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
czwartek, 01 lutego 2024 19:26

31 stycznia 2024 upłynął termin uzupełniania danych do współzawodnictwa rocznego i zgodnie z regulaminem ogłaszamy wyniki za rok 2023. Pamiątkowa statuetki zostaną wręczone na XVIII Zjeździe Kasztelańskim we wrześniu.

Współzawodnictwo Roczne Kasztelańskie 2023

Stan współzawodnictwa  - stacje indywidualne i klubowe
LP Znak Imię QTH Zamki
1 SP5XTY Dariusz Nasielsk 132
2 SP6TGI Jan Lubań Śląski 127
3 SQ5GLB Marek Warszawa 93
4 SP5JCX Tomasz Warszawa 76
5 SP2ALT Wojciech Chojnice 70
6 SP2LQP Piotr Chojnice 67
7 SP6GF Marek Głogów 54
8 SQ6NSG Adam Głogów 46
9 SQ9OUM Bogdan Bytom 28
10 SP6ARD Rafał Lubin 23
11 SQ9MDF Leszek Zawiercie 22
12 SP6KMI Michał Wrocław 21
13 SQ8JCB Mariusz Łuków 19
14 SQ6ILJ Jakub Wrocław 15
15 SP1MVG Krzysztof Szczecin 10
16 SP6TRX Ireneusz Głogów 10
17 SQ2TOM Tomasz Bydgoszcz 8
18 SP4GDC Romuald Nidzica 7
19 SP5DU Krzysztof Warszawa 7
20 SQ3HTK Waldemar Piła 6
21 SP3CMA Jarosław Piła 5
22 SQ7SAX Piotr Uniejów 4
23 SP8UFY Wojciech Lublin 4
24 SP8ULA Urszula Zamość 3
25 SQ9ITA Marcin Zawiercie 2
26 SP8QC Andrzej Ruda 2
27 SQ2BXI Marcin Gdańsk 2
28 SP2KMH KL. KF Tczew 1
29 SP8DY Antoni Lublin 1
30 SP9PKS KL.KF Mikołów 1
31 SQ9NIL Jan Kraków 1
32 SP8DHJ Henryk Lublin 1
33 SP8BBK Jerzy Kolbuszowa Grn. 1
34 SQ8HNB Radosław Zamość 1
35 SQ7RF Robert Skierniewice 1
36 SP5PAT Kl.Kf. Stare Garkowo 1
37 SP9MOA Niepolomicki Kl.Kf Niepolomice 1
38 SQ5ABF Artur Mława 1

Współzawodnictwo Roczne Rycerskie 2023

Stan współzawodnictwa  - stacje indywidualne i klubowe
LP Znak Imię QTH QSO
1 SP6BBE Zbigniew Dubiecko 631
2 SP2KFQ Kl. Łączności Chojnice 505
3 SP5SQE Wojciech Halinów 498
4 SQ5AAJ Janusz Warszawa 341
5 SP3QFV Wojciech Rzgów 308
6 SP3PMA Klub Kr. Gwarek Konin 300
7 SP2PGD KL.OT09 Gdańsk 282
8 SP8UFY Wojciech Lublin 278
9 SP2RTA Karol Chojnice 274
10 SP2ALT Wojciech Chojnice 265
11 SQ8JCB Mariusz Łuków 244
12 SQ6ELK Marek Wrocław 205
13 SP3PWL Wolsztyński Kl.Kr. Wolsztyn 181
14 SP3DWH Zygmunt Wolsztyn 181
15 SP2QVU Jacek Strzelce Górne 169
16 SP3UY Wiesław Białośliwie 163
17 SP2TQQ Jacek Rumia 122
18 SP6GF Marek Głogów 119
19 SQ8KJC Agnieszka Miłocin 106
20 SP2DTO Stanisław Starogard Gdański 88
21 SQ9OUM Bogdan Bytom 79
22 SP2ZIE MKŁ SZKUNER UMG Gdynia 71
23 SQ6NSG Adam Głogów 56
24 SQ2GCO Zbigniew Malbork 55
25 SQ4IOH Kazimierz Olsztyn 50
26 SQ3BYQ Marek Golina 47
27 SP7PTM Szk. Kl. Kr. Tomaszów Mazowiecki 44
28 SQ4FDK Piotr Niedrzwica 40
29 SQ2TOM Tomasz Bydgoszcz 24
30 SQ7RF Robert Skierniewice 19
31 SP9KDA Olesno 17
32 SP4GDC Romuald Nidzica 17
33 SP9YFF Radioklub Wojkowice 16
34 SP3J Janusz Jarocin 12
35 SP7ITS Wiesław Smardzewice 11

 

 
Andrzej SP5X - SK PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
środa, 11 października 2023 12:58

 

Dotarła do nas kolejna smutna wiadomość, że 7.10.2023 odszedł od nas niespodziewanie

śp. Andrzej Wyszczelski SP5X

Dobry znajomy z pasma dla wielu aktywatorów obiektów |
z naszych programów dyplomowych.

Andrzej należał do Bractwa Zamkowego numer członkowski 110.
Członek PZK,  a także aktywator programu Flora & Fauna.

Cześć Jego Pamięci!

sp5x

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 39
Valid XHTML and CSS.