Home Przesłać log za ZZ
Wysłanie logu za ZZ PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
sobota, 22 maja 2010 21:16

Logi za zawody wysłać należy na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Logi za zawody będą przyjmowane przez program ZZ Robot. Program ten automatycznie odbiera pocztę z konta Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Poczta będzie sprawdzana co ok. 15 minut i należy uzbroić się w cierpliwość. Program odpowie na 100%. Robot dość skrupulatnie będzie sprawdzał logi pod kontem poprawności jego wypełnienia. Jeżeli wykryje błędy, przyśle list z podaniem co jest nie tak. Po poprawieniu logu należy przesłać go ponownie. Przyjęte logi pojawią się automatycznie na liście logów nadesłanych.

By log został sprawnie przyjęty za pierwszym razem należy spełnić poniższe warunki:

1) w temacie listu e-mail podać swój znak, np. sp2xyz

2) plik logu w formacie Cabrillo wysłać jako załącznik tego listu

3) nazwa zawodów to: Zawody Zamkowe 2011 (wpis: CONTEST: ZAWODY ZAMKOWE 2011)

4) znak użyty w zawodach oraz nazwa pliku muszą sobie odpowiadać: np. CALLSIGN: SP2ALT to plik sp2alt.cbr; CALLSIGN: SP6TRX/6 to plik sp6trx_6.cbr

5) należy koniecznie podać swój adres e-mail w logu (np. wpis: E-MAIL: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub ADDRESS: E-MAIL: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ), jest to istotne ponieważ na serwerze pozostaje wyłącznie log.

6) podać kategorię (np. wpis: CATEGORY: II) - podaje się po dwukropku I lub II lub III lub CHECKLOG,

7) podać dane operatora(ów), adres, podać dodatkowe informacje w SOAPBOX,

8) Inne kontrolowane dane: data zawodów: 2011-05-21, czas UTC w zakresie od 15:00 do 18:00,  pasmo i emisja,  program sprawdza dla grupy I i II formalną postać raportu nadawanego. Błędy w tych danych nie powodują odrzucenia logu. Log zostanie przyjęty warunkowo, będzie odesłany stosowny komunikat "do wyjaśnienia". Np. błąd daty pojawia się często podczas przepisywania logu w programie generatora Cabrillo.

9) Log wysyłamy po po poprawce do skutku, aż zostanie przyjęty. Jeżeli ciągle występuje ten sam błąd to w liście zwrotnym podany będzie adres, na który można i należy zwrócić się o pomoc.

 
Valid XHTML and CSS.