Home

Info WCA z DXClustera

Logowanie

Wyszukiwanie WCA

Zamiana kodów SP/WCA


kod krajowy
kod WCA

 

Program dyplomowy Zamki w Polsce
Zamierzenia Bractwa Zamkowego 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 grudnia 2017 18:36

Happy Birth Day (WCA HBD) 13-14 styczeń 2018r.

Zawody Zamkowe 19 maja 2018r.

World Castles Weekend - WCA  16-17 czerwiec 2018r.

Zawody Militarne 11 sierpnia 2018r.

XII Zjazd Kasztelański - w okolicach Głogowa 14-15-16 września 2018r.

 


 

Poprawiony: wtorek, 30 stycznia 2018 20:34
 
Komunikat Zjazdowy nr 1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ireneusz Kołodziej   
piątek, 09 lutego 2018 12:14

Tegoroczny XII Zjazd Kasztelański odbędzie się w Głogowie w dniach 14-16 września.

Wstępnie jest już zarezerwowany lokal oraz zamówiona kolacja na piątek i sobotę.

Zostały pozyskane środki na materiały zjazdowe z PZK oraz na materiały promocyjne i przewodnika z Urzędu Miejskiego w Głogowie.

W czasie trwania zjazdu planowane jest uruchomienie dwóch stacji nadawczy w taki sposób, aby wszyscy mieli okazję zaliczyć wszystkie głogowskie obiekty militarne.

Okolice Głogowa, szczególnie te bliskie obfitują w kilkadziesiąt obiektów zamkowych oraz kilkanaście rezerwatów przyrody.

Aby chociaż część z tego zaliczyć koniecznie trzeba przyjechać na nieco dłużej niż tylko krótki wikend.

 

Zapraszamy Irek  SP6TRX oraz koledzy SP6KGJ

 

 

Poprawiony: piątek, 09 lutego 2018 12:16
 
Wyniki współzawodnictwa rocznego 2017 PDF Drukuj Email

 

Do wczoraj można było uzupełnić swój stan liczony do współzawodnictwa rocznego. Oto oficjalne wyniki:

 

WSPÓŁZAWODNICTWO KASZTELAŃSKIE 2017

 

Stan współzawodnictwa (51) - stacje indywidualne i klubowe
LP Znak Imię QTH Zamki
1 SQ5GLB Marek Warszawa 297
2 SP9YFF Radioklub Wojkowice 130
3 SP5IDK Mirosław Warszawa 118
4 SP3QFV Wojciech Rzgów 72
5 SP9RTZ Marian Borowce 68
6 SP9KVZ RK Borowce 68
7 SP2ALT Wojciech Chojnice 66
8 SP3PMA Klub Kr. Gwarek Konin 60
9 SP6TRX Ireneusz Głogów 58
10 SP6TGI Jan Lubań Śląski 48
11 SP4TKO Jacek Olsztyn 36
12 SQ4IOH Kazimierz Olsztyn 32
13 SP3PWL Wolsztyński Kl.Kr. Wolsztyn 31
14 SP3CMA Jarosław Piła 29
15 SP6GF Marek Głogów 26
16 SQ6NSG Adam Głogów 26
17 SP4YLA Julita Olsztyn 23
18 SP6KGJ Kl.LOK Głogów 23
19 SP8BBK Jerzy Kolbuszowa Grn. 20
20 SP5DU Krzysztof Warszawa 13
21 SQ3HTK Waldemar Piła 13
22 SQ9OUM Bogdan Bytom 11
23 SP2MSF Ireneusz Toruń 10
24 SQ2BNM Mariusz Toruń 10
25 SP2TMT Klub Kf PZK Toruń 10
26 SP6LZA Marcin Wrocław 9
27 SP1MVG Krzysztof Szczecin 7
28 SQ8JCB Mariusz Łuków 5
29 SP7WLU Wojciech Łódź 3
30 SQ2BXI Marcin Gdańsk 3
31 SP9PGE KL. KGER Kraków 3
32 SP9IVD Rafał Kraków 3
33 SP3EA Adam Piła 3
34 SP7PL Skierniewicki Kl. Kf Skierniewice 2
35 SQ8HNB Radosław Zamość 2
36 SP4FDH Michał Pisz 2
37 SQ2MTI Krzysztof Tczew 2
38 SP3EIE Dariusz Piła 2
39 SP7PKI KL. KF Kielce 1
40 SQ6OEZ Piotr Jelenia Góra 1
41 SQ8P Patryk Lesko 1
42 SP7KMX KLub LOK Skierniewice 1
43 SQ4FDK Piotr Niedrzwica 1
44 SP4PKM Kętrzyński Kl,KF Kętrzyn 1
45 SP2RTA Karol Chojnice 1
46 SP3ZBY Harcerski Kl. Ł. Piła 1
47 SP2SV Krzysztof Chełmno 1
48 SQ9S Adam Pszów 1
49 SP2DKI Ireneusz Mogilno 1
50 SP3PGS Radio Klub Krobia Krobia 1
51 SP2CYK Andrzej Kwidzyn 1


WSPÓŁZAWODNICTWO ROCZNE RYCERSKIE 2017

 

Stan współzawodnictwa (62) - stacje indywidualne i klubowe
LP Znak Imię QTH QSO
1 SP8LEP Artur Pasieka 1127
2 SP6BBE Zbigniew Brzeg 905
3 SP7ITS Wiesław Smardzewice 831
4 SP4GDC Romuald Nidzica 691
5 SP2KFQ Kl. Łączności Chojnice 681
6 SP6GF Marek Głogów 603
7 SP3QFV Wojciech Rzgów 585
8 SP2ALT Wojciech Chojnice 496
9 SP9MQS Jan Czechowice-Dziedzice 492
10 SQ2MTI Krzysztof Tczew 467
11 SP3UY Wiesław Białośliwie 463
12 SP4SHW Jerzy Olsztyn 451
13 SQ8JCB Mariusz Łuków 438
14 SP3EIE Dariusz Piła 400
15 SP2KMH KL. KF Tczew 396
16 SQ4IOH Kazimierz Olsztyn 331
17 SP7PTM Szk. Kl. Kr. Tomaszów Mazowiecki 308
18 SP8BBK Jerzy Kolbuszowa Grn. 292
19 SQ2AHL Tadeusz Inowrocław 287
20 SP2GK Grzegorz Chojnice 257
21 SP7AH Paweł Kielce 244
22 SP2RTA Karol Chojnice 241
23 SQ9OUM Bogdan Bytom 232
24 SP5EJG Jerzy Warszawa 203
25 SQ2TOM Tomasz Bydgoszcz 192
26 SP7WLU Wojciech Łódź 190
27 SP4KSY KL. LOK Olsztyn 188
28 SP3DWH Zygmunt Wolsztyn 185
29 SQ3BYQ Marek Golina 176
30 SQ8CJB Jerzy Dzikowiec 168
31 SP6OJG Marian Ozimek 161
32 SP7ZK Zbigniew SP7ZK 153
33 SP2SV Krzysztof Chełmno 145
34 SP4FDH Michał Pisz 141
35 SP3J Janusz Jarocin 137
36 SP2GUC Eugeniusz Chojnice 134
37 SP2TMT Klub Kf PZK Toruń 107
38 SP9KDA Olesno 93
39 SP6KEP KL.KF Leśnica 80
40 SP2DTO Stanisław Starogard Gdański 66
41 SP7MFU Andrzej Kielce 60
42 SP4OLL Jerzy Bielsk Podlaski 56
43 SQ8MFM Marek Chełm 54
44 SQ2BNM Mariusz Toruń 53
45 SP7PL Skierniewicki Kl. Kf Skierniewice 51
46 SP2RAK Rafał Toruń 45
47 SQ4OL Andrzej Olsztyn 42
48 SP2MSF Ireneusz Toruń 38
49 SP4TKO Jacek Olsztyn 35
50 SQ2EEY Krystian Kwidzyn 27
51 SQ7RF Robert Skierniewice 25
52 SP5AHR Mieczysław Warszawa 24
53 SQ6NSG Adam Głogów 23
54 SP6TRX Ireneusz Głogów 20
55 SP2PR Paweł Toruń 16
56 SQ9CWO Jan Olesno 13
57 SQ5SUL Cezary Białołęka Dworska 12
58 SQ5JUJ Ryszard Nowy Zglechów 6
59 SP4PXX KLub PZK Olsztyn 3
60 SP4YLA Julita Olsztyn 1
61 SP2SGN Paweł Bydgoszcz 1
62 SP4FMD Andrzej Dobki 1

 

Marek SQ5GLB oraz Artur SP8LEP otrzymają na zjeździe Kasztelańskim grawertony potwierdzające ten sukces.

Gratulujemy!

 
Problem z witryną PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
wtorek, 31 października 2017 19:38

Problem z polskimi znakami został opanowany. Mam nadzieję, że przeniosłem wszystkie ostatnio dodane dane. Przypominam, że zginęły wpisy z niedzieli dotyczące QSO z Markiem z zamku FYA02.

Przyczyną problemu była zmiana bazy MariaDB z wersji 5.5 do wersji 10. Okazało się, że nasz serwis nie rozpoznawał prawidłowo wersji bazy i nie ustawiał właściwego kodowania.

Aktualnie serwis zamkowy działa poprawnie.

 
XI Zjazd Kasztelański - Komunikat pozjazdowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP4TKO   
niedziela, 24 września 2017 18:45

Pomysły , narady, koncepcje, wybór miejsca i programu i wiele, wiele innych rzeczy i stało się XI Zjazd Kasztelański Bractwa Zamkowego rozpoczął się o czym świadczy np. poniższe zdjęcie


Więcej…
 
XI Zjazd Kasztelański komunikat nr 5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP4TKO   
czwartek, 07 września 2017 21:37

Komunikat nr 5

Informujemy uprzejmie, że lista uczestników w XI Zjeździe Kasztelańskim Bractwa Zamkowego została zamknięta i wygląda następująco:

1

SP4GDC

Romuald

2

SP2RAK

Rafał

3

SP2MSF

Irek

4

SQ8JCB

Mariusz

5

SQ8JCN

Ania

6

SP8-20-131

Kasia

7

SQ8JCN – harmoniczna

Basia

8

SQ5GLB

Marek

9

SP9RTZ

Marian

10

SP3QFV

Wojciech

11

SP6TRX

Ireneusz

12

SP6TRX – XYL

Beata

13

Sp4FDH

Michał

14

SP4FDH - XYL

Agnieszka

15

SP4FDH - harmoniczny

Bartłomiej

16

SP5JCM

Maria

17

SP5JCX

Tomasz

18

SP2ALT

Wojciech

19

SP2LQP

Piotr

20

SQ9OUM

Bogdan

21

SQ9OUM - XYL

Basia

22

SQ4IOH

Kazimierz

23

SP4IRX

Janusz

24

SP4TKO

Jacek

25

SP4YLA

Julita

26

SP5L

Edward

27

SQ5MOV

Grażyna

 

Oczekujemy również jak to bywa w takich przypadkach, odwiedzin zaprzyjaźnionych krótkofalowców.

Więcej…
 
Wyniki Zawodów Militarnycj 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
poniedziałek, 04 września 2017 21:39

Wyniki Zawodów Militarnych 2017

Po rozliczeniu zawodów dla klasyfikacji generalnej oraz w każdej emisji z osobna ustalono wyniki (podaję czołowe miejsca):

Grupa I – stacje pracujące z fortów i zamków

Klasyfikacja generalna (MIX)

LP.

ZNAK

Czas

QSO

QSO zal.

% popr

Wynik

1

SP2ALT/2

164

50

45

90.0

95

2

SQ5GLB/4

178

49

44

89.8

92

3

SP9KJU

120

47

45

95.7

91

4

SQ9OUM/1

171

49

43

87.8

84

5

SP9MDY

51

30

28

93.3

52

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 27
Valid XHTML and CSS.