Home Zawody zamkowe regulamin
Regulamin ZZ-2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 marca 2024 16:57

XXI ZAWODY ZAMKOWE – 2024


REGULAMIN

Organizatorem zawodów jest Rada Bractwa Zamkowego oraz Wrocławski Oddział Terenowy PZK.

Celem zawodów jest przybliżanie historii Polski, propagowanie „turystyki krótkofalarskiej” do miejsc związanych z zamkami i grodami oraz „uaktywnienie” zamków i grodów do programu dyplomowego „ZAMKI w POLSCE” oraz „GRODY w POLSCE”, powiatów do dyplomu „SP-POWIAT AWARD” oraz gmin do dyplomu „POLSKIE GMINY AWARD”.

Termin zawodów, pasmo i emisja:

Zawody zostaną przeprowadzone w dniu 18 maja 2024 r.(trzecia sobota maja) w godzinach 15.00 – 17.00 UTC
(17.00 - 19.00 czasu lokalnego). Pasma 3,5 MHz oraz 7 MHz, emisja SSB zgodnie z band planem.
Ze względu na prace stacji w warunkach terenowych, w czasie trwania zawodów wszystkie stacje startujące obowiązuje ograniczenie mocy
do 100 W.

Raporty i punktacja:
Podstawą do podawania w raporcie oznaczeń zamków jest
aktualny wykaz dostępny na stronie „zamkisp.pl” oraz aktualna lista grodów dostępna na stronie „grody.zamkisp.pl”

1. Stacje pracujące z zamków – podają raport + oznaczenie zamku + literę Z np. 59 RWM01Z i dają 5 pkt.

  1. Stacje pracujące z grodów – podają raport + oznaczenie grodu np. 59 GRB001 i dają 5 pkt.
  2. Stacje pracujące z miejscowości, w których znajdują się zamki – podają raport + oznaczenie zamku
    np. 59 RWM02 i dają 2 pkt. (stacje klasyfikowane są w grupie II).
  3. Stacje pracujące z miejsc nie ujętych w wykazie zamków/grodów - podają raport + oznaczenie województwa i powiatu np. 59 OSE. Stacje te dają 1 pkt. (stacje klasyfikowane są w grupie II).

5. Inni uczestnicy zawodów (np. stacje zagraniczne, stacje /MM) – podają raport + numer QSO np. 59 023. Stacje dają 1 pkt. (stacje klasyfikowane są w grupie II).

Premie: stacje pracujące z „nieaktywnego” od 01.01.2020r. zamku (patrz „Zamki za 10p - 2024” na stronie zamkowej) otrzymają premię 10 pkt. doliczaną do ich wyniku; stacje pracujące z nieaktywnego do tej pory grodu otrzymują premię 10 pkt doliczaną do wyniku; stacje pracujące w Zawodach Zamkowych po raz pierwszy otrzymają premię 10 pkt doliczoną do wyniku -premia ta dotyczy zarówno stacji indywidualnych, klubowych i SWL, jeżeli znak nie pojawił się w dotychczas rozegranych zawodach lub uczestnik nie startował pod innymi znakami. Premie nie sumują się.

O zajętym miejscu decyduje większa ilość zdobytych punktów, a w przypadku jednakowej ich ilości kolejno: krótszy czas pracy w zawodach, ilość QSO ze stacjami pracującymi z zamków lub grodów, ilość QSO ze stacjami pracującymi z miejscowości, w których znajdują się zamki.

Za QSO pomiędzy stacjami pracującymi z terenowo z tego samego zamku/grodu przyznaje się 1 pkt.

Za stację biorąca udział w zawodach uważa się stację, która przeprowadziła minimum 10 łączności.

Grupy klasyfikacyjne:

Stacje pracujące z zamków i grodów (tylko stacje pracujące terenowo z zamków/grodów spoza własnej miejscowości).

II Stacje pracujące ze stałego QTH lub terenowo z zamku/grodu z własnej miejscowości oraz rezydenci.

III SWL - w przesłanym logu należy podawać pełny raport obu stacji. Ten sam znak może pojawić się w logu tylko dwa razy. Każde następne wykazywanie QSO tej stacji będzie wykreślane.

Uwaga - jeżeli w miejscowości znajduje się kilka zamków, zaleca się by startujący z niej krótkofalowcy po wcześniejszym uzgodnieniu podawali w raporcie oznaczenia różnych zamków. W czasie trwania zawodów nie dopuszcza się zmiany oznaczenia zamku lub zmiany QTH. Zabrania się pracy w zawodach pod więcej niż jednym znakiem w tym samym czasie. Za rezydenta uważa się stację, której miejsce zainstalowania stacji wskazane w pozwoleniu radiowym znajduje się w odległości do 500m od obiektu umieszczonego w wykazie Zamki w Polsce lub Grody w Polsce.

Puchary i nagrody:

Dla zdobywców pierwszych miejsc w poszczególnych grupach klasyfikacyjnych – puchary (warunkiem jest sklasyfikowanie minimum 10 stacji w danej grupie). Dla zdobywców miejsc I – III drukowane dyplomy. Wszystkie stacje uczestniczące w Zawodach Zamkowych otrzymają dyplomy w wersji elektronicznej. Istnieje możliwość uzyskania dyplomu "papierowego" – zapytania i zgłoszenia kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacja o przyznanych nagrodach dostępna będzie na stronie http://zamkisp.pl

Dzienniki zawodów:

W dziennikach zawodów OBOWIĄZUJE CZAS UTC. Łączności nie zalicza się w przypadku różnicy czasu powyżej 5 minut, niezgodności znaku korespondenta, grupy kontrolnej oraz braku logu korespondenta.
Dzienniki zawodów
TYLKO W FORMACIE CABRILLO (program logujący Marka SP7DQR do pobrania ze strony zamkowej zamkisp.pl) należy wysłać przez stronę zawody.zamkisp.pl lub w razie większych problemów na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 31 maja 2024 r.

Komisja:

Nad przebiegiem zawodów będzie czuwać Komisja pod przewodnictwem Marka Urbanowicza  SQ5GLB.
Decyzje komisji są ostateczne.

Zapraszam do wzięcia udziału w zawodach...

 

Warszawa, 31.10.2023 r. Marek SQ5GLB

 

Przykład logu cabrillo:

START-OF-LOG: 2.0
CONTEST: ZZ-2023
CALLSIGN: SP2KFQ/P
CATEGORY: I

OPERATORS: SP2ALT

EMAIL: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
NAME: Klub Łączności LOK
ADDRESS: ul.
Wysoka 3
ADDRESS: 89-600 Chojnice, Poland

CREATED-BY: DQR_Log v. 3.2.5 - (c) SP7DQR

SOAPBOX: QTH Zamek Lubiszewo II

QSO: 7000 PH 2024-05-10 1618 SP2KFQ/P 59   FTC04Z SP3DWH    59 WWT03
QSO: 3500 PH 2024-05-18 1620 SP2KFQ/P   59 FTC04Z SP2RTA/2 59 GRF138
QSO: 3500 PH 2024-05-18 1620 SP2KFQ/P 59 FTC04Z SQ7CGN     59 CWU
END-OF-LOG

 
Valid XHTML and CSS.