Home
Zawody Zamkowe 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 03 maja 2020 10:28

W normalnej sytuacji w tym miejscu pojawiła by się informacja o zamkach za 10p. Niestety ten rok jest wyjątkowy i musimy się dopasować do zaistniałej sytuacji oraz ograniczeń w poruszaniu się. Z tego względu regulamin Zawodów Zamkowych 2020 jest zmodyfikowany względem dotychczasowych zasad.

By uniknąć regulaminowego "przymusu" wyjazdu w teren, pracy z zamków (a te najczęściej są w miastach, wsiach) z ryzykiem otrzymaniem mandatu i duszenia się w masce, zawieszamy w 2020r. grupę I oraz premię za wyjazd na dawno nieaktywowany zamek. Jeżeli operator zdecyduje się na taki wyjazd, to czyni to na własne ryzyko. Stacje terenowe będą klasyfikowane łącznie z tymi ze stałego QTH - grupa II.

Ograniczenia w poruszaniu pozwalają na wyjazd rekreacyjny do lasu, dlatego dla tych co jednak lubią wyjazdy wprowadzamy przedterminowo nową dużą grupę obiektów - grodziska. Znakomita większość obiektów znajduje się poza miejscowościami, w lesie. Ale stacje pracujące terenowo z grodzisk również czynią to na swoje ryzyko i odpowiedzialność i będą klasyfikowane w grupie II.

Pozostałe zasady nie uległy zmianom. W Świata Radio poszedł jeszcze jesienią regulamin pierwotny - będą tam częściowo nieaktualne dane, ale obowiązuje w zawodach regulamin organizatora opublikowany na stronie zamkisp.pl. Regulamin na stronie logsp.pzk.org.pl jest uaktualniony.

Zapraszamy do udziału w zawodach.

Wojtek SP2ALT i Marek SQ5GLB

PS. Regulamin Zawody Militarnych w sierpniu również ulegnie zmianie, będzie więcej obiektów z uwagi na nowe programy dyplomowe.

 
Valid XHTML and CSS.