Home
IX ZJAZD KASZTELAŃSKI KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 09 sierpnia 2015 14:56

IX  ZJAZD KASZTELAŃSKI 
TORUŃ 25 – 27 wrzesień 2015r.
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 6

Witamy w gorącej atmosferze meteorologiczno – organizacyjnej  ;-))))))  Zanim podamy kolejne dane dotyczące zamków i fortyfikacji na poszczególnych kierunkach dojazdowych
do pięknego i gościnnego Torunia  kilka ciekawostek istotnych dla uczestników Zjazdu Kasztelańskiego TORUŃ 2015.
W 2014 roku na rynku wydawniczym ukazała się bardzo ciekawa publikacja z serii FORTYFIKACJE POMORZA NADWIŚLAŃSKIEGO pt. „TWIERDZA  GRUDZIĄDZ – PRZEWODNIK".  Praca autorstwa czterech pasjonatów fortyfikacji z Grudziądza to owoc  wieloletnich prac, szczególnie badań terenowych. 


W publikacji znajdziecie:
- 25 ciekawych tras;
- 400 opisanych obiektów;
- 640 zdjęć;
- 30 map i planów;
- 100 schematów;
- 200 pozycji GPS  etc.
Więcej info pod adresem :   http://twierdza-grudziadz.pl/
W dniach  2 i 3 września 2014 roku w ramach dwudniowej wyprawy do Twierdzy Grudziądz objechaliśmy wszystkie fortyfikacje znajdujące się w wykazie programu dyplomowego „Twierdze i forty”.  „Przewodnik  - TWIERDZA  GRUDZIĄDZ” trafił w Nasze
ręce około miesiąca później.  Mogliśmy skonfrontować swoje doświadczenia terenowe z tym co znajduje się w „Przewodniku ….”  W pełni potwierdzamy to co tam znajdziecie – pełne kompendium wiedzy o grudziądzkich fortyfikacjach. Wspaniały materiał, który ogromnie pomaga w przygotowaniu się do wyprawy na odkrywanie Festung Graudenz ;-))).
Niestety nakład szybko się wyczerpał. Wydawca obiecał wznowienie publikacji w niedługim czasie ze względu na ogromne zainteresowanie czytelników z całej Polski.

W dniu wczorajszym udało mi się nabyć kolejną publikację z serii  FORTYFIKACJE POMORZA NADWIŚLAŃSKIEGO -  ”TWIERDZA  MALBORK  - PRZEWODNIK”.


I tu dobra informacja – prowadzimy rozmowy z autorami obydwu publikacji w sprawie krótkiej prelekcji w czasie trwania Zjazdu Kasztelańskiego TORUŃ 2015 oraz możliwości nabycia publikacji „TWIERDZA  MALBORK – PRZEWODNIK”  w sobotę przy okazji uroczystej kolacji.
Z informacji od autorów i wydawcy :  w przygotowaniu są kolejne pozycje serii  FORTYFIKACJE POMORZA NADWIŚLAŃSKIEGO. Są to :
- „TWIERDZA CHEŁMNO – PRZEWODNIK”;
- prawdopodobny dodruk „TWIERDZY  GRUDZIĄDZ”;
- „TWIERDZA  TORUŃ – PRZEWODNIK „ (praca w dwóch tomach !!)
Podsumowując obydwie publikacje należy stwierdzić, że jest to strzał w 10 – tkę 
dla osób zainteresowanych tematyką fortyfikacyjną. Świetny materiał pod względem merytorycznym, faktograficznym oraz wydawniczym. Cena jest również świetna – tylko 45 zł.
Będziemy trzymać rękę na pulsie i na bieżąco informować o kolejnych publikacjach z tej serii. Dla niecierpliwych przekazuję informację, ze książka jest do nabycia w Informacji  Turystycznej w Grudziądzu ul. Rynek 3 adres:  www.it.gdz.pl
Według wszelkich znaków na niebie i ziemi podczas Naszego Zjazdu  Kasztelańskiego w Toruniu  chcielibyśmy dokonać otwarcia nowego klubu krótkofalarskiego z siedzibą właśnie w Forcie IV. Dzięki przychylności Komendanta Fortu IV Twierdzy TORUŃ – Pana Jerzego OKOŃSKIEGO otrzymaliśmy pomieszczenia w których prowadzimy prace remontowe.
Rejestracja klubu i prace związane z otrzymaniem pozwolenia radiowego są w  pełnym toku. Jest szansa, że pod koniec sierpnia  i na początku września zrobimy wyprawę po fortach toruńskich już pod znakiem klubowym.
Ze względu na prace remontowe w pomieszczeniach klubowych fortu IV mamy ograniczone możliwości pracy terenowej z zamków i fortyfikacji, ale serdecznie kibicujemy
i gratulujemy koleżankom i kolegom pracującym z lokalizacji terenowych oraz trzymamy
za Nich kciuki.
To tylko część niespodzianek które przygotowaliśmy dla uczestników IX Zjazdu Kasztelańskiego TORUŃ 2015. Stopniowo będziemy informować o kolejnych, ale coś zostawimy sobie już na sam deser  czyli na 25 – 27 września 2015 roku w Toruniu ;-)))))
Potwierdzam rezerwację pokoi w części hotelowej Fortu IV (osoby spoza Torunia) :
SP2IU; SP2JMR; SQ5GLB; SP2ALT+XYL; SP2LQP+XYL; SP6TRX+XYL; ES2TT+XYL; SP4SHW+XYL; SP4YLA+SP4TKO; SP9RTZ+XYL; SP8P+XYL+2YL; SP2X+XYL; SQ2LKO+SQ2LKM.
Są jeszcze wolne pokoje 2 i 3 osobowe, ale zgłoszeń przybywa i mogą być problemy
z zakwaterowaniem w pokojach 2 osobowych. Są również miejsca w pokojach wieloosobowych dla osób zainteresowanych m.in. noclegiem w warunkach sali żołnierskiej (nocleg z pościelą w cenie 23 zł). Tak kwaterują się między innymi wycieczki szkolne oraz grupy zorganizowane Jest to również opcja dla przyjezdnych z okolic Torunia, którym miło będzie mijał czas uroczystej kolacji i niewskazany byłby ich zbyt szybki powrót ze względu na zbyt wysoki  Voltaż we krwi.
Wszelkie zgłoszenia, pytania , informację proszę kierować na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Valid XHTML and CSS.